Biblioteka
BIBLIOTEKA SZKOLNA

mgr Agata Bazuła

 

Zostań w domu i czytaj książki

– te z własnej biblioteczki oraz te dostępne on-line!

Ze względu na ograniczenia pracy Biblioteki Szkolnej z powodu epidemii koronawirusa chciałam zaproponować uczniom i rodzicom następujące możliwości dostępu do lektur.

  • Serwishttps://lektury.gov.pl/ z którego można pobrać lektury i słuchać ich wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej. Serwis powstał przede wszystkim z myślą o uczniach i studentach, nauczycielach i wykładowcach, ale do korzystania z niego zachęcam wszystkich, którzy chcą poznać lub przypomnieć sobie najważniejsze dzieła literatury polskiej i światowej.
  • Ciekawym źródłem bezpłatnych lektur jest serwis https://wolnelektury.pl/. To biblioteka internetowa, która publikuje utwory należące do klasyki literatury oraz literaturę współczesną i udostępnia je za darmo wszystkim zainteresowanym.
  • Polecam również inicjatywę Empiku: https://www.empik.com/czas-w-domu

Zachęcam uczniów i rodziców  do kontaktu przez dziennik i media społecznościowe. Chętnie pomogę w doborze lektury. W najbliższym czasie opracuję również ciekawe propozycje książek dla różnych grup wiekowych.

 

 

 

GODZINY OTWARCIA  BIBLIOTEKI

 

Poniedziałek      11.45 – 12.30,   13.40 – 14.25

Wtorek               8.00 – 10.35

Środa                  9.50 – 12.30

Czwartek            8.55 – 10.35

Piątek                 10.45 – 11.35,     12.45 – 13.30

 

ZAPRASZAMY