Grudzień

20

Jasełka
Oczekiwanie na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych okresów w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka. Nie inaczej było i w tym roku. Uczniowie z klas I do VIII mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych – aktorskich, wokalnych i muzycznych. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa. Oprócz św. Józefa, Maryi, Trzech Króli, Heroda, wojowników, służących, kobiet, babci, aniołów oraz pasterzy na scenie pojawiły się – tańczące aniołki. Dziewczynki z najmłodszych klas były bez wątpienia ozdobą tegorocznych jasełek.   Przedstawienie przeplatane było kolędami i pastorałkami w wykonaniu naszego chóru.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Dlatego też postanowiono, że 6 stycznia 2020 r. przedstawienie zostanie wystawione dla mieszkańców gminy. Serdecznie zapraszamy.