Uczniowie klas I-VIII ochoczo przywitali Pierwszy Dzień Wiosny. Wszyscy czekali na ten dzień z niecierpliwością i utęsknieniem, na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło.

Po dwóch lekcjach nauki rozpoczęły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Pierwszym punktem programu były prezentacje krótkich inscenizacji w międzyklasowym konkursie „Nasze Powitanie Wiosny”. Każda klasa w pełni zaangażowała się w powitanie nowej pory roku, aby zaprezentować się jak najlepiej. Nie zabrakło pięknych, wiosennych
i kolorowych strojów. Wychowawcy wraz ze swoimi uczniami wykazali się niezwykłą pomysłowością prezentując wierszyki, piosenki, skecze oraz tańce przy największych muzycznych hitach. Zwycięzcami konkursu w młodszych klasach okazali się uczniowie klasy II, a w starszych zwycięstwo odniosła klasa VI. Kolejną atrakcją tego dnia było „Wiosenne kino piknikowe”. Cała szkoła przygotowała koce, poduszki oraz smaczne przekąski i spotkała się na wspólnej projekcji filmów. W tym dniu każdy ubrał także kolorowe skarpety nie do pary na znak solidarności, akceptacji i zrozumienia dla osób z Zespołem Downa. Wiemy, że „ilość chromosomów nie ma znaczenia – każdy może realizować swoje marzenia”.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i dziękujemy za dzień pełen wrażeń.