21 lutego rozpoczęliśmy obchody  Międzynarodowego Tygodnia Języka Ojczystego. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się trzy konkursy z języka polskiego. W kolejne piątki lutego i marca uczniowie zmagali się z różnymi zagadnieniami z dziedziny literatury, gramatyki i ortografii.

Konkurs 1. – Ortografia w krzyżówce polegał na poprawnym wpisaniu haseł do dwóch krzyżówek. Zwycięzcą został Bartłomiej Prendota z klasy VIII.

Konkurs 2. – Gramatyka i literatura w pigułce polegał na udzieleniu poprawnych odpowiedzi na zagadnienia z dziedziny polskiej gramatyki oraz zagadnień literackich. Konkurs najlepiej napisała Gabriela Chłopek z klasy IV.

Konkurs 3. – Zabawa słowami i zdaniami polegał na wypisaniu słów zgodnie  z poleceniem oraz układaniu poprawnych zdań z wypisanymi słowami. Zwyciężyła Karolina Ocłoń z klasy VII.

Bardzo cieszymy się, że do udziału udało się zmobilizować 42 uczniów z klas IV-VIII. W ostatecznym rozrachunku, po podliczeniu punktów wszystkich uczestników, zwyciężyła klasa VIII wygrywając Złoty Bilet.  Wszystkim uczniom gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach polonistycznych