W sobotę 16 marca w Szkole Podstawowej imJ ana Pawła Wielkiego w Nowych Żukowicach został rozegrany Charytatywny Turniej Tenisa Stołowego „Dla Arletki”. Jest to dziewczynka zmagająca się z wrodzonymi problemami zdrowotnymi, która mieszka wraz z rodzicami w obwodzie naszej Szkoły. Do turnieju zgłosiło się ponad  20 zawodników nie tylko z terenu gminy.    Każdy uczestnik turnieju i osoba zaangażowana w organizację otrzymała podziękowania.

Uczestnicy mieli do dyspozycji  5 stołów, przy których zaangażowano uczniów jako sędziów. Wraz z organizatorami czuwali oni nad prawidłowym przebiegiem zawodów. W miarę upływu czasu pojedynki stawały się coraz ciekawsze, a półfinały były walką o każdą piłkę. Kibice obserwowali zaskakujące zwroty   w grze, emocje naprawdę sięgały zenitu. Turniej przebiegał            w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym, do którego niewątpliwie przyczyniło się bardzo dobre przygotowanie uczestników. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników – co bardzo cieszyło organizatorów – oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i dyplomy ufundowane przez Dyrektora Szkoły.

I miejsce – Grzegorz Winkler

II miejsce- Łukasz Ogorzelec

III miejsce – Marek Stoszko

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców, która przygotowała słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników sobotnich zawodów.