Grudzień

19

JASEŁKA

W ostatni dzień nauki szkolnej przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym, Rodzicami i zaproszonymi gośćmi spotkali się na JASEŁKACH.Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również  dzieci. JASEŁKA  w  wykonaniu  uczniów wprowadziły  nas w świąteczny nastrój.

W związku ze zbliżającym się okresem świąteczno – noworocznym Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowych Żukowicach przekazuje następujące informacje o pracy szkoły w tym okresie: 19 grudnia 2014r. (piątek)  Zajęcia dydaktyczne oraz Wigilia szkolna. Odwóz uczniów w tym dniu nastąpi około godziny 13.00. 22 – 31 grudnia 2014r. przerwa świąteczno – noworoczna, zgodnie z Kalendarzem Roku […]

  Nietypowo, bo w Święto Górników czyli Barbórkę,  uczniów klasy I – III Szkoły Podstawowej w Nowych Żukowicach odwiedził Święty Mikołaj. Postać znana i uwielbiana przez dzieci na całym świecie. Mikołaj , jak co roku przyniósł podarunki dla wszystkich uczniów. Następnego dnia uczniowie z klas młodszych naszej szkoły udali się do tarnowskiego kina „Millenium” na […]

W środę 27 listopada odbyła się Zabawa Andrzejkowa dla uczniów naszej szkoły. Klasy 1-3 bawiły się przed południem, natomiast po lekcjach odbyła się zabawa dla klas starszych. Dzieci, które uczestniczyły  w zabawie miały okazję poszaleć na parkiecie w rytm szalonej muzyki, nauczyć się „makareny” i powygłupiać przy „kaczuszkach”. Były różne konkursy i zabawy.

„Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?”                                                                                                                                    M. L. King Jr. W czwartek- 27 listopada br. zakończyła się w naszej szkole zbiórka artykułów spożywczych  i środków czystości, które trafią do Polaków zamieszkałych na Ukrainie.