Zimą, gdy na dworze leży śnieg, można spędzić  wspaniałe chwile, które na pewno na długo pozostaną w pamięci. Zapewne sami pamiętamy, jak pomimo mroźnego powietrza, wychodziliśmy lepić bałwana.

Od kilkunastu lat Wigilia w Szkole Podstawowej im.Jana Pawła Wielkiego jest dniem szczególnym. Uczniowie i nauczyciele zawsze z wielkim zaangażowaniem przygotowują się do niej.

 6 grudnia 2012 roku Szkołę Podstawową im. Jana Pawła Wielkiego w Nowych Żukowicach odwiedził niecodzienny, upragniony gość. Tego magicznego dnia cała społeczność szkolna z wielką niecierpliwością oczekiwała na Świętego Mikołaja.

  W środę  28listopada 2012r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Wszyscy wspaniale bawili się przy muzyce przygotowanej przez szkolnych DJ.

23 listopada 2012r.  uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła Wielkiego w Nowych Żukowicach spotkali się z kapitanem Jerzym Widejko ps. „Jureczek”, „Groszek”, najmłodszym partyzantem Armii Krajowej na Wileńszczyźnie. . Była to pasjonująca, żywa lekcja historii, spotkanie z człowiekiem, który jako jedenastoletni chłopiec trafił do 3. Brygady Wileńskiej AK „Szczerbca”, a następnie do oddziału Czesława „Komara” […]