Święto Narodowe Trzeciego Maja to polskie święto państwowe obchodzone 3 maja w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, ustanowione w 1919 r. 3 maja 1791 r. uchwalono pierwszą w nowożytnej Europie, a na świecie drugą po amerykańskiej. Wyprzedziła m.in. konstytucję francuską. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Czteroletni, który został zwołany w październiku 1788.

1 Maja to popularna nazwa Święta Pracy, Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy. W Polsce obchodzone jest od 1890 corocznie 1 maja. Święto zostało wprowadzone w 1889 r. przez II Międzynarodówkę dla upamiętnienia wydarzeń , które miały miejsce na początku maja 1886 r. w Chicago, w Stanach Zjednoczonych. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi wyszło wtedy na ulice żądając […]

29.04.2019 r. klasy I-III uczestniczyły w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez  Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowych Żukowicach.

Kilkoro uczniów z naszej szkoły postanowiło „Popisać się talentem” i wzięło udział w 3. edycji największego ogólnopolskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych.

Szanowni Państwo! w związku z planowanym Ogólnopolskim Strajkiem Pracowników Oświaty informujemy,     że od dnia 8 kwietnia 2019 r. do odwołania, wszystkie zajęcia edukacyjne i opiekuńcze           w szkole będą zawieszone. Wynika to z wybranej formy protestu, a tym samym brakiem możliwości zapewnienia prawidłowej opieki oraz bezpiecznych warunków przebywania uczniów w szkole. Na bieżąco będziemy Państwa informować […]