Kwiecień

5

Strajk szkolny
Szanowni Państwo!

w związku z planowanym Ogólnopolskim Strajkiem Pracowników Oświaty informujemy,     że od dnia 8 kwietnia 2019 r. do odwołania, wszystkie zajęcia edukacyjne i opiekuńcze           w szkole będą zawieszone. Wynika to z wybranej formy protestu, a tym samym brakiem możliwości zapewnienia prawidłowej opieki oraz bezpiecznych warunków przebywania uczniów w szkole. Na bieżąco będziemy Państwa informować o podejmowanych decyzjach za pomocą strony internetowej oraz e-dziennika. Szkoła nie organizuje w trakcie akcji strajkowej żadnych zajęć w tym opiekuńczo-wychowawczych.

W związku z czym prosimy o nie przysyłanie dzieci do szkoły, od poniedziałku
8 kwietnia do odwołania.

Ponadto informujemy, że w przypadkach indywidualnych i losowych, które nie pozwolą pozostawić Państwu dzieci w domu,   szkoła zapewni im opiekę  pedagogiczną w świetlicy szkolnej   bez organizowania zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych.

Jednocześnie rozwiewamy wątpliwości  w sprawie  organizacji i  przebiegu    egzaminu  ósmoklasisty –   mimo ewentualnego  przedłużania się strajku EGZAMIN ÓSMOKLASISTY ZOSTANIE PRZEPROWADZONY.

                                                                                                           Dyrekcja Szkoły

Uczniowie klas I-VIII ochoczo przywitali Pierwszy Dzień Wiosny. Wszyscy czekali na ten dzień z niecierpliwością i utęsknieniem, na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło. czytaj więcej >>

21 lutego rozpoczęliśmy obchody  Międzynarodowego Tygodnia Języka Ojczystego. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się trzy konkursy z języka polskiego. W kolejne piątki lutego i marca uczniowie zmagali się z różnymi zagadnieniami z dziedziny literatury, gramatyki i ortografii.

czytaj więcej >>

W sobotę 16 marca w Szkole Podstawowej imJ ana Pawła Wielkiego w Nowych Żukowicach został rozegrany Charytatywny Turniej Tenisa Stołowego „Dla Arletki”. Jest to dziewczynka zmagająca się z wrodzonymi problemami zdrowotnymi, która mieszka wraz z rodzicami w obwodzie naszej Szkoły. Do turnieju zgłosiło się ponad  20 zawodników nie tylko z terenu gminy.    Każdy uczestnik turnieju i osoba zaangażowana w organizację otrzymała podziękowania. czytaj więcej >>

Marzec

13

Wyjazd do kina
 

Na początku marca klasy I-IV udały się do kina na film pt.: „Corgi, psiak Królowej”. Jest to piękna i pouczająca bajka, która pokazuje, że prawdziwych przyjaciół nie poznaje się po pięknym wyglądzie, w tym wypadku po wypielęgnowanej sierści, ale po tym, że w potrzebie potrafią wyciągnąć do ciebie pomocną dłoń – łapę.